‘बागमतीमा नयाँ मुख्यमन्त्री, फोहोर गरेपछि दैलो देख्नु सरह’ « Jana Aastha News Online
Logo
३१ श्रावण २०७९, मंगलवार
|  Tue Aug 16 2022
Logo
३१ श्रावण २०७९, मंगलवार
|  Tue Aug 16 2022

‘बागमतीमा नयाँ मुख्यमन्त्री, फोहोर गरेपछि दैलो देख्नु सरह’

प्रकाशित मिति :  २ भाद्र २०७८, बुधबार २०:१३


वर्तमान सरकारले दल विभाजनसम्बन्धी अध्यादेश राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसमक्ष सिफारिस गरेपछि बागमती प्रदेश सरकारको नेतृत्व परिवर्तनलाई लिएर हुँदै आएको रस्साकस्सी केही मत्थर हुने संकेत देखिएको छ । आज उक्त अध्यादेश जारी भएको सूचना सार्वजनिक भएलगत्तै मुख्यमन्त्री डोरमणी पौडेलले पदबाट राजीनामा दिनुभएको छ ।

मुख्यमन्त्री पौडेलको राजिनामापछि बागमती प्रदेशको नयाँ मुख्यमन्त्री एमाले उपाध्यक्ष अष्टलक्ष्मी शाक्य बन्ने निश्चित छ । जबकि शाक्य वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल समूह निकट भनेर चिनिँदै आउनुभएको थियो ।

पौडेलको राजीनामापछि नेकपा एमालेको उपाध्यक्ष समेत रहनुभएकी शाक्यलाई एमाले बागमती प्रदेश संसदीय दलको नेतामा चयन गरिएको छ । प्रदेश राजधानी हेटौंडामा आज दिउँसो बसेको संसदीय दलको बैठकले शाक्यलाई दलको नेतामा चयन गरेको हो ।

शाक्यलाई आजै मुख्यमन्त्री नियुक्त गर्ने तयारी छ । शाक्यलाई नियुक्ति गर्नैका लागि मुख्यमन्त्री डोरमणिले पदबाट राजीनामा दिएर ठाउँ खाली गरेको स्पष्ट भएको छ । पौडेल र अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको फेस सेभिङका लागि मात्र अध्यादेशको आवरण कुरिएको पनि जगजाहेर छ ।

आखिर यी सबै हर्कत केका लागि गरिएको थियो ? भन्ने चर्चा एमाले वृत्तमा हुन थालेको छ । साढे तीन वर्षअघि वरिष्ठताको आधारमा शाक्यलाई मुख्यमन्त्री बनाउन गरिएको आग्रहलाई अध्यक्ष ओलीले जानाजान लत्याउनुभएको बागमती प्रदेशसभाका एक जना माननीयले बताउनुभएको छ ।

उहाँका अनुसार गत फागुनदेखि नेता नेपाल निकट समूहले उनै शाक्यलाई मुख्यमन्त्री बनाउन गरेको अनुरोधलाई समेत अध्यक्षले एउटा कानले सुनेर अर्को कानले उडाइदिनुभएको थियो । उनी भन्छन्, ‘त्यसैले फोहोर गरिसकेपछि दैलो देख्नुको के अर्थ भयो र ?’


प्रतिक्रिया दिनुहोस !