आफ्ताब आलमलाई जेल हाल्ने वकिल बिरामी,पेशी सर्यो « Jana Aastha News Online
Logo
९ आश्विन २०७९, आईतवार
|  Sun Sep 25 2022
Logo
९ आश्विन २०७९, आईतवार
|  Sun Sep 25 2022

आफ्ताब आलमलाई जेल हाल्ने वकिल बिरामी,पेशी सर्यो

प्रकाशित मिति :  ११ भाद्र २०७८, शुक्रबार १३:००


दुई दर्जन मानिसलाई ज्युँदै ईंटाभट्टामा पोलेको अभियोगमा जेल जीवन बिताइरहेका रौतहटका काँग्रेसी नेता मोहम्मद आफ्ताब आलमविरुद्धको मुद्दा आज सर्वोच्चमा पेशी चढे पनि अर्को सातालाई सरेको छ । आफ्ताबविरुद्ध जुटेका ७ जना वकिलमध्ये लिड अधिवक्ता पुष्प पौडेल चार दिनदेखि ज्वरो आएर घरमै सुतेका कारण आजको पेशी सरेको हो ।

आलमविरुद्ध बहस गर्ने टोलीमा वरिष्ठ अधिवक्ताहरु कृष्णप्रसाद भण्डारी,युवराज संग्रौला,कुमार शर्मा आचार्य,दिनेश त्रिपाठी, गोविन्द बन्दी हुनुहुन्छ । त्यसैगरी अधिवक्ताहरु ओमप्रकाश अर्याल, पुष्प पौडेल पनि सोही टोलीमा रहनुभएको हो ।

७ जना कानुन व्यवसायीहरुको मागदाबीमा मुद्दाको अन्तिम किनारा नलागेसम्म आलमलाई थुनामै राख्नुपर्छ भन्ने रहेको छ । उहाँहरुले घटनाको प्रमाण बुझ्ने कार्य सकाएकाले थुनामुक्त गराउँदा बाँकी रहेको प्रमाण नष्ट हुनसक्ने दाबी गर्दै आउनुभएको हो ।

एक जना कानुनव्यवसायीले भन्नुभयो, ‘सर्वोच्च अदालतले यति ठूलो मुद्दामा प्रतिवादीलाई कदापी छाड्न हुँदैन भन्ने हाम्रो जिकीर रहेको छ । हिजो प्रमाण नष्ट गरिसकेकाले थुनामुक्त गरिँदा फेरि नष्ट गर्न सक्ने सम्भावना रहन्छ । त्यसैले थुनामै राखेर मुद्दा अघि बढाउनुपर्छ ।’

आलमको मुद्दामाथि आज सुनुवाईका लागि न्यायाधीशद्वय प्रकाशमान सिंह राउत र प्रकाशकुमार ढुंगानाको इजलाशमा पेसी तोकिएको थियो ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !