भारत लोकतन्त्रकी जननी : मोदी « Jana Aastha News Online
Logo
१६ आश्विन २०७९, आईतवार
|  Sun Oct 2 2022
Logo
१६ आश्विन २०७९, आईतवार
|  Sun Oct 2 2022

भारत लोकतन्त्रकी जननी : मोदी

प्रकाशित मिति :  ३० श्रावण २०७९, सोमबार १५:१०


भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले भारत लोकतन्त्रकी जननी भएको बताएका छन् । स्वतन्त्रता दिवसको अवसरमा आयोजित कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै उनले स्वतन्त्रताको ७५ औं वर्षगाँठ मनाइरहँदा नयाँ संकल्प अघि सारिएको बताएका हुन् ।

प्रधानमन्त्री मोदीले आज नयाँ दिल्लीको रेड फोर्टबाट निकालिएको जुलुसको नेतृत्व गरेका छन् । महात्मा गान्धी, नेताजी सुभासचन्द्र बोस, बाबाशेब अम्बेडकर, वीर सवारकर, भगत सिंह, जवाहरलाल नेहरूलगायत स्वतन्त्रता संग्राम लडाकुहरूको आकाशगंगामा श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्नु नै स्वतन्त्रताको सच्चा मूल्याङ्कन हुने उनको ठम्याइ छ ।

‘हाम्रो वर्षौंको स्वतन्त्रता संघर्षमा स्वतन्त्रता संग्राम लडाकुहरूले ठूलो दुःख झेले । आज त्यहि दिन हो जब हामीले उनीहरूलाई आत्मादेखिको सम्मान तिर्दछौं र मुलुकको निम्ति उपयुक्त दृष्टिकोण र सपना सम्झन्छौं,’ मोदीको भनाइ छ ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !