सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरणमा ढिलाई, तीन दिन हिँडेर लाईन बस्दा पनि हात रित्तै « Jana Aastha News Online
Logo
२ भाद्र २०७९, बिहीबार
|  Thu Aug 18 2022
Logo
२ भाद्र २०७९, बिहीबार
|  Thu Aug 18 2022

सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरणमा ढिलाई, तीन दिन हिँडेर लाईन बस्दा पनि हात रित्तै

प्रकाशित मिति :  २ भाद्र २०७८, बुधबार २०:३०


स्थानीय सरकारले सम्बन्धित व्यक्तिको बैंक खातामा जम्मा गरिदिएकोे सामाजिक सुरक्षा भत्ता रुकुम पश्चिमका ज्येष्ठ नागरिक, एकल महिला, दलित बालबालिकाहरुले आर्थिक वर्ष बितिसक्दा पनि पाएका छैनन् ।

जिल्लाको आठबिसकोट नगरपालिकामा रहेका ज्येष्ठ, नागरिक, एकल महिला, दलित बालबालिकाहरुको नाममा जम्मा गरिएको भत्ता सेञ्चुरी कमर्सियल बैंकको ढिलासुस्तीका कारण उनीहरुले सामाजिक सुरक्षा भत्ता पाउन नसकेका हुन् ।

गत आर्थिक वर्षको पहिलो किस्ताको रकम सम्बन्धित वडा कार्यालयबाटै वितरण गरिएको थियो । दोस्रो र तेस्रो किस्ताको रकम नगरपालिकाले बैंक खातामा जम्मा गरे पनि लक्षित वर्गले भत्ता पाउन सकेका छैनन् ।

नगरपालिकाको वडा नम्बर ६ का नन्द बोहराले भत्ता समयमै नपाउँदा निकै समस्या झेल्नु परेको दुखेसो गरे । तीन दिन लगाएर राडी बजारमा रहेको बैंकमा आउनुपर्ने बाध्यता र आएको बेला रित्तै फर्कनु परेको कुराले यहाँका सबै लाभग्राहीहरुलाई मर्का परेको उनले जनाए ।

दिनका दिन बैंकको लाइनमा बस्दा पनि भत्ता नपाइएको स्यालाँखदीबाट आएका अर्का ज्येष्ठ नागरिकले गुनासो गरे । १४ ओटा वडा रहेको नगरपालिकाको केन्द्रबाट टाढा र विकटमा रहेका वडा नम्बर १, २, ३, ४, ५ र ६ नम्बर वडाका कसैले पनि अहिलेसम्म सामाजिक सुरक्षा भत्ता पाएका छैनन् ।

उक्त विषयमा आठबिसकोट नगरपालिकाका सामाजिक सुरुक्षा शाखा प्रमुख टेकबहादुर चन्दले नगरपालिकाले नियमित रुपमा लक्षित वर्गले पाउनु पर्ने सामाजिक सुरक्षा भत्ता वापतको रकम बैंकमा जम्मा गरिएको बताए । उनका अनुसार ८ सय ८९ जना ज्येष्ठ नागरिक, ४ सय ७५ जना ज्येष्ठ नागरिक दलित, ३ सय १ जना ज्येष्ठ नागरिक, ४ सय ३३ एकल महिला, ४२ जना ‘क’ बर्गका अपाङ्गता भएका व्यक्ति, ‘ख’ वर्गका १ सय ६० जना अपाङ्गता भएका व्यक्ति, १ हजार ५ सय ६० जना दलित बालबालिका, २ हजार २ सय ६५ जना अन्य तोकिएका बालबालिका गरी ६ हजार १ सय ७४ जनाले पाउनु पर्ने सामाजिक सुरक्षा भत्ता सेञ्चुरी बैंकमा जम्मा भइसकेको छ । एउटा मात्र बैंक भएको र भौगोलिक रुपले विकट रहकाले पनि समस्या भइरहेको शाखा प्रमुख चन्दले बताए ।

यता सेञ्चुरी बैंक आठबिसकोट शाखाका मेनेजर डम्बर गौतमले सुरुमा धेरै जनाको बैंक खाता नभएकाले वितरण गर्न ढिलाई भएको स्वीकार गरे । भर्खरै ग्राहक पहिचान (केवाईसी) फारम भरेर सकिएकाले अब सहज रुपमा वितरण हुने उनको भनाइ छ । गौतमले अब भत्ता वितरण गर्न बाँकी रहेका सबै वडामा बैंकको टिम आफैँ पुगेर भए पनि वितरण गरिने जनाए । उनले भदौ महिनाभित्र सबैको भत्ता वितरण गरिसक्ने समेत जानकारी दिएका छन् ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !