हत्तारिएर आउनुभएकी आरजु शपथमा कता हराउनुभो ? - Jana Aastha News Online Jana Aastha News Online
१७ श्रावण २०७८, आईतवार

हत्तारिएर आउनुभएकी आरजु शपथमा कता हराउनुभो ?राष्ट्रपति कार्यालयको सूचनाका कारण उत्पन्न तनावका बीच पाँचौँ पटक मुलुकको प्रधानमन्त्री नियुक्त हुनुभएका शेरबहादुर देउवाले मंगलबार साँझ शीतलनिवासमा अढाई घण्टा ढिलो गरी शपथ लिनुभयो । उपराष्ट्रपति,सभामुख, राष्ट्रियसभा अध्यक्ष, पूर्वप्रधानमन्त्रीलगायतका विशिष्ट व्यक्तिहरुको उपस्थितिमा सम्पन्न शपथ समारोहमा ‘फर्स्ट लेडी’ अर्थात् देउवा पत्नी आरजु राणा भने देखिनुभएन ।

सामान्यतया यस्ता बिशेष र औपचारिक कार्यक्रममा फर्स्ट लेडीलाई छेउमा राख्ने प्रचलन छ । तर,मंगलबार साँझ शीतलनिवासमा आरजु कतै देखिनुभएन । उहाँको अनुपस्थितिलाई लिएर विभिन्न आशंका गर्न थालिएको छ । कतिपयले आरजु बिरामी भएको हुनसक्ने आँकलन गर्दा केहीले चैं नेपाल बाहिर रहेको अनुमान लगाएका छन् ।

जे-जे अनुमान गरिए पनि आरजु नेपालमै रहेको तथ्य खुलेको छ । उपचारका लागि जापान गएकोमा उहाँ जुन २६ तारिखको दिन टोकियोबाट नेपालका लागि उड्नुभएको थियो । नेपालमा राजनीतिक परिस्थिति फेरबदल हुँदैछ भन्ने जानकारी पाएरै उहाँ हत्तारिएर नेपाल आएको भन्नेहरु पनि छन् । कोरोना महामारीले बन्द भएका फ्लाइट पूर्णरुपमा नखुल्दै नेपाल आउनुभएकी आरजु मंगलबार साँझ शीतलनिवासमा नदेखिनुले बिरामी भएको अनुमान पनि छ ।

आरजू ठूलो शल्यक्रिया गरिएको कारण घरको तल्ला ओर्लन सक्ने अवस्थामा हुनुहुन्न । अझै केही समय उहाँलाई आरामीको जरुरत रहेकोे चिकित्सकहरुले बताएका छन् । त्यसै कारण पनि उहाँ मंगलबारको शपथमा नदेखिएको हुनसक्छ ।

बेलायत र जापानमा मात्र हिपको उपचार हुने भएकाले यसअघि आरजु जापान जानुभएको थियो । उहाँकी आमा प्रतिभा राणा जापानका लागि नेपाली राजदूत हुनुहुन्छ । सरकार फेरिनेबित्तिक्कै राजदूतलाई फिर्ता बोलाउने प्रचलन भए पनि केपी ओली सरकारले ६ महिना कार्यकाल थप गरेकाले प्रतिभा जापानमै हुनुहुन्छ ।

Tags :

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

एमसीसीको विरोधमा भोलि दिउँसो भरतपुरको चौबीसकोठीमा जुलुस र धर्ना हुने
जन्मजात आरक्षण आवश्यकता हो कि अधिकार ?
नेवार वस्ती जोगाउन फास्ट ट्र्याक खारेज ?
सिन्धुपाल्चोकको सौन्दर्यमा प्रकृतिको शत्रुता
 झम्सीखेल, ठाडोढुंगा, सानेपा, ललितपुर
+977 15541552 (Jana Aastha Weekly)
+977 15522551 (janaaastha.com)
[email protected]
POST BOX NUMBER: 6630
सूचना विभाग दर्ता नं. ८१४/२०७४/७५
आस्था प्रकाशन प्रालिको निम्ति
  अध्यक्ष : किशोर श्रेष्ठ
  सम्पादक : राजेन्द्र प्रसाद रिमाल
  प्रबन्ध सम्पादक : राजेन्द्र स्थापित
  कानूनी सल्लाहकार : बोर्णबहादुर कार्की
महत्वपूर्ण लिङ्कहरू
  • गृह पृष्ठ
  • हाम्रो बारेमा
  • युनिकोड
  • विज्ञापन
  • ई-पेपर
  • सम्पर्क
Add