खेलकुद मन्त्रालयको ८० प्रतिशत बजेट खर्च « janaaastha.com
५ असार २०७८, शनिबार

खेलकुद मन्त्रालयको ८० प्रतिशत बजेट खर्चचालु आर्थिक वर्षको पहलिो सात महिनामा खेलकुद मन्त्रालयको खर्च बढी देखिएको छ । अर्थमन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको चालु आर्थिक वर्षको बजेटको अर्धवार्षिक समीक्षा प्रतिवेदनका अनुसार यो अवधिमा सबैभन्दा बढी खर्च गर्ने मन्त्रालयमा खेलकुद मन्त्रालय अघि देखिएको छ । केही मन्त्रालयले यो अवधिमा १० प्रतिशतसम्म खर्च गर्न नसकेको अवस्थामा खेलकुद मन्त्रालयको बजेट खर्च ८० प्रतिशत हाराहारी रहेको छ ।

अर्थको प्रतिवेदन अनुसार,यो अवधिमा केन्द्र सरकारले कूल २७ दशमलव ६ प्रतिशत मात्रै बजेट खर्च गर्न सफल भएको छ । मन्त्रालयगत रुपमा श्रम रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा र संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले बजेटको १० प्रतिशतसम्म खर्च गर्न सकेका छैनन् ।

श्रम मन्त्रालयले विनियोजन गरेको कुल बजेटको ४ दशमलव १ प्रतिशत खर्च गरेको छ भने सामान्य प्रशासन मन्त्रालयले ८ दशमलव १ प्रतिशत खर्च गरेको छ । हालै सम्पन्न साफ गेमका कारण सबैभन्दा बढी खर्चे गर्नेमा खेलकुद मन्त्रालय रहेको अर्थ मन्त्रालयले सार्वजानिक गरेको प्रतिवेदनमा उल्लेख छ ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

एएफसीले परिमार्जन गर्यो ढाँचा, अब नेपालले सिधै तेस्रो चरण खेल्न पाउने
अब नेपालले सिधै तेस्रो चरण खेल्न पाउने
आजबाट मिनी विश्वकप शुरु हुँदै
आज राति नेपाल जोर्डनसँग भिड्दै, नतिजा कस्तो आउला ?
Add

Scroll Up