​मेयरको हतियार किन्ने मन « Jana Aastha News Online
Logo
१४ आश्विन २०७९, शुक्रबार
|  Fri Sep 30 2022
Logo
१४ आश्विन २०७९, शुक्रबार
|  Fri Sep 30 2022

​मेयरको हतियार किन्ने मन

प्रकाशित मिति :  २५ असार २०७४, आईतवार १६:५०


काठमाडौं महानगरपालिकामा एमालेतर्फबाट विजयी मेयरले स्मार्ट फोन किन्ने निर्णय गर्दा व्यापक असन्तुष्टिसहित फिर्ता भएको चर्चा सेलाउन नपाउँदै छिमेकी ललितपुर महानगरपालिकामा कांग्रेसतर्फबाट विजयी चिरिबाबु महर्जनको अनौठो प्रस्ताव गर्भमै बिस्फोटको संघारमा छ । 

आइतबारको बोर्ड बैठकमा मेयर महर्जनले हतियार किन्ने प्रस्ताव राखेपछि एमालेतर्फका वडाध्यक्ष श्रीगोपाल महर्जन, सुदर्शन मिश्र र दिनेश कार्कीलगायतले चर्को आलोचना गरेका छन् । प्रस्ताव औपचारिक रुपमा आउनुपर्ने र निर्णय पनि पारदर्शी हुनुपर्ने भन्दै हतियार खरिदको औचित्य पुष्टि गर्न चुनौतीसहित एमाले कार्यपालिका सदस्यहरूले बैठक अवरुद्ध गरेका थिए । प्रस्तावित १५ बुँदामा छलफल हुँदा केही विवादास्पद विषय आएको भन्दै एमालेले विरोध जनाएपछि मेयर निर्णयबाट पछि हट्दै ३ नं. वडाध्यक्ष श्रीगोपाल महर्जनसमेतको समिति बनाएर संशोधनको काम थालिएको बुझिएको छ ।

असारको आधामास कटिसकेपछि जिल्ला समन्वय समिति र ललितपुरका विभिन्न नगरपालिकामा योजना फरफराक र भुक्तानीको भीड बढेको छ । जिल्ला विकास समितिले सांसद विकास कोषका योजनामा सांसदको दबाबमा मिति संशोधन गर्ने गरेको बुझिएको छ ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !