जता पनि आफ्नै मान्छे जय नेपाल

जता पनि आफ्नै मान्छे जय नेपाल

नवलपरासीको सुनवलमा एमालेबाट निर्वाचित उपमेयर दधिराम अर्यालसहित नौजना वडाध्यक्षले पहिलेदेखि कार्यालय सहयोगीको रुपमा काम गरेकालाई स्थायी गर्नुपर्ने माग राखी एक महिनासम्म नगरसभालाई अवरोध पुर्याए ।

मेयर भरत थापालाई दबाब दिएपछि भएको बाध्यताको सहमतिमा नगरसभा बल्लतल्ल हुनसक्यो । त्यसपछि गत असार ९ गते कार्यालय सहयोगीको १९ जनाको विज्ञापन (११/२०७७/०७८) प्रकाशित गरियो । त्यहाँ कार्यरत रिता न्यौपाने,मिना न्यौपाने,दिपिका भुसाल,सन्तोष कार्की,शिला पाण्डे,सपना गुरुङ्ग, विष्णुकुमारी न्यौपाने (खनाल), राजेन्द्र चालिसे,सुनिता कुँवर,बिन्दु तिवारी,यमकला भण्डारी पाण्डे, अमृत गौडेल,नवराज सापकोटा र नर्वदा चौधरीलगायतलाई स्थायी गर्ने सहमतिपछि नगरपालिकाले विज्ञापन प्रकाशित गरेको हो । १ सय ९२ जनाले आवेदन भरेको सूचि प्रकाशन गरी कार्यविधि बनाएर कार्यालय सहयोगी भर्नाको लागि अन्तरवार्तासमेत हालै लिइएको छ ।

एमाले निकट भनिएका ती ९ जना, काँग्रेस निकट मानिएका ३ जना र अन्य ७ जना गरी उन्नाईस जना कर्मचारी भर्ना गर्न थालेपछि माओवादीलगायतका राजनीतिक दलहरुले नगरपालिकाको निष्पक्षतामाथि नै प्रश्न उठाएका छन् । साउन ३ गते अन्तरवार्ताको पहिलो सूचना प्रकाशन गरेको नगरपालिकाले ५ गते स्थगित गरी पुनः साउन १५ गतेका लागि अर्को सूचना प्रकाशन गरेको थियो ।

साउन १८ गते छुट उम्मेदवारको नाममा स्पष्ट कारणसहित उपस्थित हुन र १५ दिनभित्र अन्तरवार्ताको लागि पुनः आह्वानसमेत गरिएको छ । १३ वटा वडा रहेको सुनवल नगरपालिकाका नौ वटा वडामा एमालेले नेतृत्व गरेको छ । तीन वटामा काँग्रेस र एउटामा माओवादी केन्द्रको नेतृत्व छ । उपमेयर एमालेको रहेको नगरपालिकामा मेयर भने काँग्रेसका भरत थापाले जितेका हुन् ।

टिप्पणीहरू