प्रमाण पुगेन बलात्कारको « Jana Aastha News Online
Logo
१५ असार २०७९, बुधबार
|  Wed Jun 29 2022
Logo
१५ असार २०७९, बुधबार
|  Wed Jun 29 2022

प्रमाण पुगेन बलात्कारको

प्रकाशित मिति :  २५ चैत्र २०७३, शुक्रबार ११:४४


इटलीका जनता एक जना न्यायाधीशको तर्क सुनेर छक्क परे, जब न्यायाधीशले बलात्कृत महिलासित सोधे, ‘बलात्कार भइराखेको बेला तिमी किन बेस्सरी  चिच्याएनौ ?’ अनि यसै अधारमा बलात्कारीलाई निर्दोष साबित गरे । टुरिन निवासी ४६ वर्षीय पुरुष अस्पतालकै बेडमा एउटी महिलालाई बलात्कार गरेको आरोपमा पक्राउ परेका थिए ।

न्यायाधीशको तर्क थियो, ‘बलात्कृत भनिएकी महिलाको वकिलले बलात्कार भएकै हो भत्रे प्रमाण पेश गर्न सकेनन् । महिला पनि पूर्ण होसहवासमै रहेको देखियो, अनि होसमा भएकी महिला कसरी बलात्कृत हुन सक्छिन् ? त्यो पनि अस्पतालको बेडमै ।’ उनले महिला आफैँले चाहेको होला नत्र किन बलात्कारीलाई घचेटेर पठाइनन् त ? भनेर पनि तर्क गरे । 


प्रतिक्रिया दिनुहोस !