अँधेरी छाङ्गोले निशाको ज्यान लग्यो,श्यामको जीवनमा अन्धकार

अँधेरी छाङ्गोले निशाको ज्यान लग्यो,श्यामको जीवनमा अन्धकार

वर्षातको बेला मनमोहक झरना बन्ने अँधेरीको छाङ्गो हेर्ने रहर पुरा नहुँदै निशाले घर परिवार सबैलाई रुवाउँदै ससार छोडेकी छन् । उदयपुरगढी गाउँपालिका वडा नम्बर ४ की ३८ वर्षीया निशा दनुवार सपरिवार अँधेरी झरना हेर्न मोटरसाइकल चढेर आएकी थिइन् ।

झरना नजिकै शीतल छहारीमा रोकेको टेम्पोमा एकछिन सुस्ताउन नपाउँदै जरो मक्किएको सखुवाको रुख ढल्यो । ढलेको रुखले टेम्पोसँगै किचेर उनको प्राणपखेरु उड्यो ।

हिजो दिउँसो तीन बजेतिर न हावा हुरी,न पानी बतास एकतमासको घामलाग्दो थियो । गर्मीले हपहपी भएको बखत उनीहरु अँधेरी झरना नजिकैको छहारीमा रोकेको टेम्पोमा बसेर घाम छल्न लाग्दै थिए । दनुवारसँग मोटरसाइकलमा सवार श्रीमान श्याम र मीना दनुवार तथा टेम्पो चालक कुमार तामाङ् घाइते भएका छन् ।

उनी सुस्ताउन रोकी राखेको प्र२-०१-००१ह०५६० नम्बरको टेम्पोमा गएर बसेकी थिइन् । ढलेको रुखले टेम्पो र मोटरसाइकललाई पुरै ढाकेर सडकसमेत केही घण्टासम्म अवरुद्ध भएको थियो ।

घाइतेमध्ये मीना र कुमारको नोबेल अस्पताल विराटनगरमा उपचार भइरहेको छ भने मृतकका पति श्याम दनुवारको स्थानीय मेडिकलमा नै उपचार जारी छ । घटनासम्बन्धमा जिल्ला प्रहरी कार्यालय उदयपुरको टोलीले थप अनुसन्धान गरिरहेको छ ।

निर्माणाधीन सडक खण्डमा रहेको अँधेरी झरनाको चर्चा सुनेर शनिवार रमाइलो मनाउन घर परिवारसहित उनी आएकी थिइन् । तर नजिकै पुगेर धित मरुन्जेल अँधेरी झरना हेर्न नपाउँदै निशाले ज्यान गुमाइन । अँधेरीले उनको परिवारमा अँधेरो ल्यायो ।

निशाले ज्यान गुमाएपछि यस सडक खण्डमा ढल्नै लागेका रुखहरुलाई व्यवस्थापन गर्नु पर्ने चर्चा शुरु भएको छ । कौवइ र नेपालटारवीचको सडक खण्डमा बलौटे माटोमा ठडिएका सयभन्दा बढी सखुवाको रुखहरु जुनसुकै बेला ढल्ने अवस्थामा छन् । धरानदेखि हेटौँडासम्मको यस राजमार्गमा सयौं घुम्ती रहेका छन् । तर सवारी चालकहरुको लागि फ्रेस सेन्टरहरु बनेका छैनन् ।

टिप्पणीहरू