चीनमा मार्क्सवादी विद्वानहरुको सम्मेलन,अमेरिकीदेखि जापानीसम्म सहभागी - Jana Aastha News Online Jana Aastha News Online
१७ श्रावण २०७८, आईतवार

चीनमा मार्क्सवादी विद्वानहरुको सम्मेलन,अमेरिकीदेखि जापानीसम्म सहभागीचीनको राजधानी बेइजिङमा मार्क्सवादी विद्वानहरुको तेस्रो विश्व सम्मेलन भएको छ । पेकिङ विश्वविद्यालयको आयोजनामा भएको उक्त सम्मेलनमा विश्वका ३ सय जनाको सहभागिता रहेको छ । भर्चुअल र भौतिक उपस्थिति दुबै माध्यमबाट मार्क्सवादी विद्वानहरुले सहभागिता जनाइरहेको हिजो उद्घाटित उक्त कार्यक्रम आज सकिएकाे छ ।

सम्मेलनको नारा ‘मार्क्सवाद र आधुनिकीकरण’ राखिएको थियाे । कार्यक्रममा १० थिमेटिक फोरम, चार वटा उच्चस्तरीय संवाद र तीन वटा विशेष सेमिनार भएको छ । कार्यक्रममा संयुक्त राज्य अमेरिका,बेलायत,फ्रान्स,रुस, जापान,भारतलगायत २० भन्दा बढी देशका ६० जना भन्दा बढी कहलिएका विद्वानले भर्चुअल प्रस्तुति दिएका छन् ।

‘हामी मार्क्सवादको विश्वव्यापी प्रभाव विस्तार गर्ने र जीवनशैली बढाउने आशामा छौं । त्यसैगरी चिनियाँ र विदेशी मार्क्सवादी शैक्षिक वृत्तबीचको वार्ता र आदानप्रदानलाई बढावा दिन प्रतिबद्ध छौं,’ कार्यक्रमको उद्देश्यमाथि प्रकाश पार्दै पेकिङ विश्वविद्यालयका पार्टी प्रमुख छिउ सुइपिंगले भनेका छन् ।

Tags :

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

एमसीसीको विरोधमा भोलि दिउँसो भरतपुरको चौबीसकोठीमा जुलुस र धर्ना हुने
जन्मजात आरक्षण आवश्यकता हो कि अधिकार ?
नेवार वस्ती जोगाउन फास्ट ट्र्याक खारेज ?
सिन्धुपाल्चोकको सौन्दर्यमा प्रकृतिको शत्रुता
 झम्सीखेल, ठाडोढुंगा, सानेपा, ललितपुर
+977 15541552 (Jana Aastha Weekly)
+977 15522551 (janaaastha.com)
[email protected]
POST BOX NUMBER: 6630
सूचना विभाग दर्ता नं. ८१४/२०७४/७५
आस्था प्रकाशन प्रालिको निम्ति
  अध्यक्ष : किशोर श्रेष्ठ
  सम्पादक : राजेन्द्र प्रसाद रिमाल
  प्रबन्ध सम्पादक : राजेन्द्र स्थापित
  कानूनी सल्लाहकार : बोर्णबहादुर कार्की
महत्वपूर्ण लिङ्कहरू
  • गृह पृष्ठ
  • हाम्रो बारेमा
  • युनिकोड
  • विज्ञापन
  • ई-पेपर
  • सम्पर्क
Add