देखियो शीतलनिवासमा एउटा दारुण दृश्य « Jana Aastha News Online
Logo
२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार
|  Fri Oct 7 2022
Logo
२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार
|  Fri Oct 7 2022

देखियो शीतलनिवासमा एउटा दारुण दृश्य

प्रकाशित मिति :  ८ पुष २०७३, शुक्रबार ०७:५४


शीतलनिवासमा हिजो मंगलबार राष्ट्रपतिले प्रेस काउन्सिल– सानिमा बैंक राष्ट्रिय पत्रकारिता पुरस्कार वितरण गरिनसक्दै दुवै मिर्गौला फेल भएकी दिवंगत पत्रकार कर्ण बोहराकी पत्नी ममता झण्डै बेहोस भइन् । अस्पतालको स्ट्रेचरमै राखेर बेडबाट सीधै राष्ट्रपति भवन पु¥याइएकी उनलाई ब्यथाले च्यापेपछि हतारहतार अस्पतालतिर कुदाइयो । तर त्यहाँ उनको उपचार कसरी भैरहेको छ र के–के समस्या छन् भन्नेबारे न उद्घोषक बोले न दर्जनौंको संख्यामा उपस्थित पत्रकारले नै सोधखोज गर्न भ्याए ।

प्रेस काउन्सिलद्वारा आयोजित एक समारोहबीच सोमबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले अघिल्लो महिना बितेका कञ्चनपुरका पत्रकार कर्ण बोहराकी पत्नी ममता र ललितपुरका सञ्जय न्यौपानेकी पत्नी राधिकालाई जनही २ लाख ५० हजार नगद पुरस्कार र प्रमाणपत्र प्रदान गरिन् । गत कार्तिक र मंसिरमा निधन भएका दुवै पत्रकारका पत्नीमध्ये किड्नीपीडित ममताको अवस्था यति दयनीय थियो कि पुरस्कार लिन स्टेजसम्म जान सकिनन् । समारोहमा सूचना तथा सञ्चारमन्त्री राम कार्की, प्रेस काउन्सिलका अध्यक्ष बोर्णबहादुर कार्की, नेपाल पत्रकार महासंघका अध्यक्ष डा. महेन्द्र बिष्ट, कलाकारहरू मदनकृष्ण श्रेष्ठ, हरिवंश आचार्यलगायत दर्जनौंको उपस्थिति थियो । तर जनआस्थाले फेलापा¥यो त्यस्ता तथ्य जो हालसम्म बाहिर आएका छैनन् ।

दुवै मिर्गौला खराब भएकी ममताको विवाह दर्ता भए पनि त्यसमा प्राविधिक त्रुटि रहेछ । माइती नेपाली मूलका भारतीय भएकाले नागरिकतासमेत छैन । हमेशा अस्पतालको आइसियुमा राख्नुपर्ने ममतालाई पत्रकार महासंघको पहलमा हाल नागरिकता बनाउने प्रक्रिया अगाडि बढाइएको छ । नागरिकतालगायत कानुनबमोजिम चाहिने कतिपय कागजात नहुँदा किड्नी दिने दाता फेला पर्दासमेत उपचार पूरा गर्न नसकिएको भेनस अस्पतालका म्यानेजर ओम भण्डारीले बताए ।

– अम्बिका भण्डारी


प्रतिक्रिया दिनुहोस !