अन्तरिक्षबाट यस्तो देखियो नेपाल र हिमालय क्षेत्र (फाेटाे फिचर) - Jana Aastha News Online Jana Aastha News Online
१७ श्रावण २०७८, आईतवार

अन्तरिक्षबाट यस्तो देखियो नेपाल र हिमालय क्षेत्र (फाेटाे फिचर)सबैलाई जिज्ञासा लग्न सक्छ, अन्तरिक्षबाट हेर्दा नेपाल कस्तो देखिन्छ होला भनेर ! अन्तरिक्षबाट देखिएको नेपालका केही तस्विर काठमाडौंस्थित अमेरिकी दूतावासले सार्वजनिक गरेको छ ।

अमेरिक अन्तरिक्ष अनुसन्धान संस्था नासाले अन्तरिक्षबाट प्राप्त गरेका केही तस्विर दूतावासले सार्वजनिक गरेको हो । पहिलो तस्विर सोयुज एमएस–१२ क्रिउशीपले भारत, नेपाल र चीनमाथिबाट २ सय ५६ माइलको अन्तरिक्षमा परिक्रमा गर्दा खिचेको हो ।दोस्रो तस्विरमा अन्तर्राष्ट्रिय अन्तरिक्ष स्टेशनले उत्तरी पाकिस्तानबाट २ सय ६३ माईलमाथि परिक्रमा गरिरहँदा भारत, नेपाल र चीनको बीचमा रहेको हिमालय क्षेत्रको दृश्य कैद गरेको छ ।यस्तै तेस्रो तस्विरमा नेपाल, श्रीलंका र जापानका साना उपग्रहहरूलाई प्रविधि प्रदर्शनको लागि पृथ्वीको कक्षमा छाड्दै गरेको बखतको हो । चौथो तस्विरमा भने सगरमाथा नजिकैको दृश्य देखिएको छ, जुन अन्तर्राष्ट्रिय अन्तरिक्ष स्टेशनका २६ क्रिउ मेम्बरले खिचेका हुन् ।

Tags :

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

एमसीसीको विरोधमा भोलि दिउँसो भरतपुरको चौबीसकोठीमा जुलुस र धर्ना हुने
जन्मजात आरक्षण आवश्यकता हो कि अधिकार ?
नेवार वस्ती जोगाउन फास्ट ट्र्याक खारेज ?
सिन्धुपाल्चोकको सौन्दर्यमा प्रकृतिको शत्रुता
 झम्सीखेल, ठाडोढुंगा, सानेपा, ललितपुर
+977 15541552 (Jana Aastha Weekly)
+977 15522551 (janaaastha.com)
[email protected]
POST BOX NUMBER: 6630
सूचना विभाग दर्ता नं. ८१४/२०७४/७५
आस्था प्रकाशन प्रालिको निम्ति
  अध्यक्ष : किशोर श्रेष्ठ
  सम्पादक : राजेन्द्र प्रसाद रिमाल
  प्रबन्ध सम्पादक : राजेन्द्र स्थापित
  कानूनी सल्लाहकार : बोर्णबहादुर कार्की
महत्वपूर्ण लिङ्कहरू
  • गृह पृष्ठ
  • हाम्रो बारेमा
  • युनिकोड
  • विज्ञापन
  • ई-पेपर
  • सम्पर्क
Add