बागलुङका इन्द्रलालद्वारा ‘अनैतिक’ काम नगर्न चेतावनी - Jana Aastha News Online Jana Aastha News Online
१७ श्रावण २०७८, आईतवार

बागलुङका इन्द्रलालद्वारा ‘अनैतिक’ काम नगर्न चेतावनीगण्डकी प्रदेशसभामा बागलुङका सांसद इन्द्रलाल सापकोटा एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल निकट एक मात्र माननीय हुनुहुन्छ । अर्कोतर्फ २६ जना र आफू एक्लै अर्कोतिर हुँदा पनि अपमान नठानी सरकारलाई हरेक पाइलामा सघाइरहनुभयो ।

जम्मा एक जनाले गर्ने विद्रोहले प्रदेशको पार्टी राजनीतिमा कुनै महत्व नपाउने वातावरण अद्यावधिक थियो । तीन वर्षदेखि सापकोटाले पार्टीको तर्फबाट केही पनि नपाएको अवस्था एकातिर,अर्कोतिर गत हिउँददेखि नेकपा विभाजनले उत्पन्न गराएको परिस्थितिमा उनै सापकोटाले चाँहि भोट हालेर पृथ्वीको सरकारलाई काँध थापिरहनुभयो ।

तर पनि इमान जमानको राजनीति गर्दै आउनुभएका सापकोटालाई हिजो दिउँसो धर्मसंकटको अवस्था आइपर्यो । अस्ति दिउँसो आफूसहित एमालेका २७ जनाको मत मात्र पाएका मुख्यमन्त्री पृथ्वी सुब्बा गुरुङले हिजो एकाएक अपत्यारिलो तवरले ३२ जनाको समर्थनको कागजात बटुलेपछि २६ जना एकातिर,सापकोटा अर्कोतिर फर्केको बताइन्छ ।

त्यहि क्रममा उहाँले मुख्यमन्त्रीलगयात पार्टी नेतृत्वलाई ‘यो हदसम्मको अनैतिक काम नगर्नु,मेरो साथ हुँदैन’ भनेपछि हिजो अपरान्ह गण्डकी प्रदेशसभाभित्रको राजनीतिले कोल्टे फेरेको भन्नेहरु प्रशस्त भेटिएका छन् । सापकोटाले अनैतिक ढंगले ३२ जनाको समर्थन रहेको नक्कली काम गर्ने हो भने आफूले साथ नदिने बताएपछि गुरुङ र प्रदेश प्रमुख सीता पौडेल ‘लल्याकलुलुक’ बन्नुभएको बताइन्छ ।

त्यसअघि काठमाडौंकै मोडलमा प्राविधिक बहुमतको देखाएर प्रदेशसभा भंग गरी सत्तामा टिक्ने तयारी अन्तिम अवस्थामा पुगिसकेको थियो । सापकोटाको राजनीतिक ‘दनक’ ले घोषणा हुन लागेको असंवैधानिक प्रक्रिया रोकियो । सापकोटाले आफ्नो अनुरोधलाई नस्वीकारे वक्तव्य निकाल्ने बताएपछि पोखरादेखि बालुवाटारसम्मको संयन्त्र एक कदम पछाडि सरेको हो ।

उनै सापकोटाको अडानका कारण प्रदेशसभा विघटनसम्मको खतरा टरेर खुस्किसकेको पार्टीको इज्जत गण्डकीमा एक हदसम्म जोगिएको छ । अन्यथा,मुख्यमन्त्रीलाई दोहोरो बेइज्जती हुन सक्थ्यो ।

Tags :

प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

एमसीसीको विरोधमा भोलि दिउँसो भरतपुरको चौबीसकोठीमा जुलुस र धर्ना हुने
जन्मजात आरक्षण आवश्यकता हो कि अधिकार ?
नेवार वस्ती जोगाउन फास्ट ट्र्याक खारेज ?
सिन्धुपाल्चोकको सौन्दर्यमा प्रकृतिको शत्रुता
 झम्सीखेल, ठाडोढुंगा, सानेपा, ललितपुर
+977 15541552 (Jana Aastha Weekly)
+977 15522551 (janaaastha.com)
[email protected]
POST BOX NUMBER: 6630
सूचना विभाग दर्ता नं. ८१४/२०७४/७५
आस्था प्रकाशन प्रालिको निम्ति
  अध्यक्ष : किशोर श्रेष्ठ
  सम्पादक : राजेन्द्र प्रसाद रिमाल
  प्रबन्ध सम्पादक : राजेन्द्र स्थापित
  कानूनी सल्लाहकार : बोर्णबहादुर कार्की
महत्वपूर्ण लिङ्कहरू
  • गृह पृष्ठ
  • हाम्रो बारेमा
  • युनिकोड
  • विज्ञापन
  • ई-पेपर
  • सम्पर्क
Add