के निर्वाचन आयोगले त्यसो गर्ला ? « janaaastha.com
१ बैशाख २०७८, बुधबार

के निर्वाचन आयोगले त्यसो गर्ला ?सर्वोच्च अदालतले नेकपाको आधिकारिकता सम्बन्धमा गर्ने फैसला रिट निवेदक ऋषि कट्टेलको पक्षमा गयो भने हाल संसदमा ६४ प्रतिशत सिट ल्याएको पार्टी केही दिनको लागि बेनामी हुनेछ । त्यसपछि निर्वाचन आयोगले स्वतः दुवै पक्षलाई बोलाएर तपाईंहरूको पार्टीको नाम के राख्ने भनेर सोध्नुपर्ने अवस्था आउने अनुमान गर्न थालिएको छ ।

त्यसो भयो भने के गर्नुहुन्छ भन्ने जिज्ञासामा नेकपा (बहुमत) का नेता राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे भन्नुहुन्छ ‘सम्भवतः त्यस्तो अवस्था नआउला । कथमकदाचित आइहालेमा हामी एउटा राख्छौं, सम्भवतः केपीले अर्को राख्नुहोला । केही फरक पर्ला जस्तो लाग्दैन ।’

प्रधानमन्त्री ओली समूहले पनि अदालतले नेकपाको आधिकारिकता वामपन्थी नेता ऋषि कट्टेललाई दिएमा केही फरक नपर्ने बताएको छ । उनीहरूका अनुसार नामै मात्रले केही हुँदैन,मुख्य कुरो चुनाव चिन्ह हो । तर,त्यस्तो अवस्थामा पनि सूर्य चिन्ह भने बहुमत केन्द्रीय सदस्य भएको नाताले प्रचण्ड–माधव समूहले पाउने पक्का देखिन्छ । यसमा आयोगका एकजना आयुक्तले पनि मुण्टो हल्लाएका छन् ।

नाम नबताउने शर्तमा ती आयुक्त भन्छन् ‘अब पार्टी नै नयाँ हुने भएपछि चुनाव चिन्ह केन्द्रीय समितिका ४ सय ४१ जनामध्ये जता बढी देखिन्छ त्यतै दिनुपर्ने हुन्छ ।’


प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

पत्रकारपछि इन्जिनियरमा अलग अलग प्यानल
विज्ञापन बजारको होला त व्यवस्थापन ?
नयाँ वर्ष २०७८ शुरु
चित्रबहादुर फेरि अध्यक्ष चयन