जापानी कामुक केटीको अचम्मलाग्दो कथा - Jana Aastha News Online Jana Aastha News Online
१७ श्रावण २०७८, आईतवार

जापानी कामुक केटीको अचम्मलाग्दो कथा– राजेन्द्र स्थापित

सादा आवे जापानी युवती हुन् । आमाबाबुका आठ सन्तानमध्येकी कान्छी छोरी । कान्छी भएकैले आमा काटसुको प्यारी थिइन् । त्यसैले सादाले अरुको दाँजोमा मनपरी गर्न पाइन् । स्कुलमा पनि गायन र नृत्य सिकिन् । त्यो पनि नेपालको बादी समुदायका महिलाले जस्तै गाउने र नाच्ने कला । जापानमा गाएर, नाचेर पुरुषहरुलाई मनोरञ्जन दिलाउने महिलालाई गिशा भनिन्छ । त्यहाँ गिशाहरुलाई सम्मानको आँखाले हेरिन्थ्यो तर पछि कतिपय गिशाहरुले गाउन, नाच्नबाहेक शरीर सुम्पेर पुरुषहरुलाई यौन सन्तुष्टि पनि प्रदान गर्न थालेपछि जापानीहरुले नाक खुम्च्याउन थाले । यो पेशालाई पतित मान्न थाले ।

सादाले गिशा र वेश्याहरुले जस्तै गाउने र नाच्ने कला सिकिन् । बेन्जुजस्तै बजाउने जापानी बाजा सामिसेनमा पारंगत भइन् । स्टाइलिष्ट मेकअप गरेर हिँड्न थालिन् । चाँडै नै आफूलाई ‘आधुनिक’ मान्ने ठिटाठिटीको समूह बनाइन् । १४ वर्षकी थिइन्, सधैं जसरी समूहसँग घरबाट टाढा जाँदाको समयमा आफ्नै साथीबाट बलात्कृत भइन् । सानैदेखि जे गरे पनि आमाबाबुबाट छुट पाएका कारण लापरवाह र अनियन्त्रित बनिन् । बाबुआमाको टाउको दुखाइ बन्न पुगिन् । नतिजा, बाबुआमाले नै याकोहामास्थित ठूलो गिशा घरमा बेचिदिए । त्यसबेला उनी १७ वर्षकी थिइन् । बाबु सिगेयोसी र आमा कात्सुले सोचेका थिए कि छोरीले गिशाघरको कडा अनुशासन सिकुन् र सच्चिउन् । आमाबाबुलाई थाहा थिएन कि सादा वास्तवमै गिशा नै बन्न चाहन्थिन् । उनले यो कुरा आफ्नी दिदी तोकुलाई भनेकी रहिछन् ।

सादाले सानैमा गायन र नृत्य सिकेको भए पनि कलाप्रति कहिल्यै गम्भीर नभएका कारण गिशाघरमा सम्मानजनक स्थान पाइनन् । ग्राहकलाई गाएर, नाचेर होइन शरीर सुम्पेर मनोरञ्जन गर्नुपर्ने भयो । उनी पेशेवर वेश्या नै बन्न पुगिन् । पाँच वर्ष त्यो घरमा बस्दा उनलाई पटक–पटक यौनरोग सिफलिससमेत लाग्यो । उनले सोचिन्– वेश्यावृत्ति गर्नु नै छ भने किन धेरै पैसा कमाइ हुने राम्रो वेश्यालयमा प्रवेश नगर्ने ? उनी गिशाघर त्यागेर ओसाका पुगिन् र त्यहाँको प्रसिद्ध वेश्यालय तोबिता छिरिन् । तर, छोटो समयमै समस्याको पोको बनिन्, वेश्यालय मालिकहरुका लागि । ग्राहकको पैसा चोर्ने र भागेर जाने गर्न थालिन् तर त्यसबेला वेश्यालय चलाउनेहरुले व्यवस्थित व्यापार गर्ने गरेका थिए । उनी जतिपटक भागिन्, खोजेर, समातेर ल्याइहाल्थे । दुई वर्षपछि पछिल्लोपटक भाग्दा भने समात्न सकेनन् । उनले वेश्या पेशा छाडेर रेष्टुराँमा बेयराको काम गर्न थालिन् तर ग्राहकसित मोलतोल गरी वेश्यावृत्ति पनि गर्थिन् ।

सन् १९३३ मा काटसुको निधन भयो । आमाको मृत्यु हुँदा सादा २७ वर्षको भइसकेकी थिइन् । टोकियो गइन् । बाबुसँग आमाको चिहान पुगिन् । टोकियो वेश्याहरुको ठूलो बजार भएको थाहा पाइन् र बाबुलाई केही नभनी त्यहाँको वेश्यालयमा काम गर्न गइन् तर लाइसेन्स नलिई धन्दा गरेको आरोपमा पक्राउ परिन् । उनले काम गरेको वेश्यालयका मालिक थिए– किनोसुके कासाहारा । कासाहारालाई सादा मन पथ्र्यो । उनले धरौटी राखेर सादालाई छुटाए । अब सादा कासाहाराको रखैल बनिन् । घर र आम्दानीको हिस्सासमेत पाइन् । कासाहाराले पछि प्रहरीमा बयान दिँदै सादाबारे भने– उनी निकै बलियो थिइन्, निकै शक्तिशाली । उत्तिकै राम्री । उनी मलाई आच्छु आच्छु पार्थिन् । रातभरिमा तीन–चारपटक सम्भोग गर्दा पनि सन्तुष्ट हुँदैन थिइन् । रातभर मैले आफ्नो हात उनको संवेदनशील अंगमा राखिराख्नुपथ्र्यो, अन्यथा रिसाउँथिन् । शुरुशुरुमा त यो क्रियामा मलाई पनि आनन्द नै लाग्यो तर दुई–तीन हप्तापछि झ्याउ लाग्न थाल्यो ।’

एकदिन सादाले पत्नीलाई त्यागेर आफूसँग बिहे गर्न भनिन् तर कासाहारा मानेनन् । सादाले ‘त्यसो भए मैले अर्को पुरुषसँग रात बिताउन पाऊँ’ भनिन् । कासाहाराले यो कुरा पनि मानेनन् । सादाले रिसाएर कासाहाराको घर छाडिन् र नागोया शहरतर्फ प्रस्थान गरिन् । कासाहाराले रिसाएर सादालाई वेश्या भने । सादाले पनि ‘उनी मलाई प्रेम गर्दैनथे, मलाई जनावरसरह व्यवहार गर्थे’ भनिदिइन् । उनी छिट्टै टोकियो फर्किन् र एउटा रेष्टुराँमा काम गर्न थालिन् । प्राध्यापक, बैंकर र सांसद गोरो ओगिया उक्त रेष्टुराँमा आइरहन्थे । गोरोले सादालाई र सादाले गोरोलाई मन पराए । रेष्टुराँमा आउने अन्य ग्राहकसँग शारीरिक सम्बन्ध राख्न नहिच्किचाउने सादाले गोरोसँग पनि पटक–पटक सम्बन्ध राखिन् । गोरो उनीबाट निकै प्रभावित बनेर टोकियो आई रेष्टुराँ खोलेर जीविकोपार्जन गर्न सुझाए ।

गोरो गएको केही दिनपछि सादा टोकियो पुगिन् तर गोरो सादा सिफलिस रोगी भएको थाहा पाएर उनीबाट टाढिए । गोरोको सहयोग नपाएपछि रेष्टुराँको मालिक्नी बन्ने सपना चकनाचुर भयो । उनी योशिडायास्थित एउटा रेष्टुराँमा काम गर्न थालिन् । उक्त रेष्टुराँका मालिक थिए ४२ वर्षीय किचिजो इसिदा । जो रसिक स्वभावका थिए, महिलालाई फसाएर यौनसम्बन्ध राख्नमा माहिर । सादा आफ्नो रेष्टुराँमा काम गर्न थालेको केही दिन मात्र भएको थियो, किचिजो सादालाई लोभ्याउन सफल भए । गोरो सादालाई यौन सन्तुष्टि दिन असमर्थ थिए । त्यसैले किचिजोतर्फ आकर्षित भइन् । सादा विकृत र असंयमित यौन स्वभाव भएकी स्त्री थिइन् । उनको उन्मादलाई ऐरेगैरेले सन्तुष्ट पार्न सक्दैनथे । यस्तो अवस्थामा उनले किचिजो भेट्टाइन्, जो शारीरिक सम्बन्धमा पारंगत थिए । ३१ वर्षीया सादाले किचिजोबाट यौन सन्तुष्टि प्राप्त गर्न थालिन् । दुवै कहिले दिउँसै आफ्नै रेष्टुराँमा र कहिले नजिकको लभ होटलमा गई मज्जा लिन थाले । उनीहरुले सिबुया, फुताको, ओगु घुम्दै रमाइलो गरे । सिबुयाको होटलमा चार दिन कोठाबाट बाहिरै ननिस्किी बसेका थिए । कोेठामा बेयरा पस्दासमेत वास्ता गर्र्दैनथे । यौनक्रिडामा लीन भइरहन्थे । दुई हप्ताको घुमाइमा सादाले दर्जनौंपटक चरमोत्कर्षमा पुगेको अनुभव गरिन् । जुन आनन्द अरु कसैले दिन सकेका थिएनन् । उनी भन्थिन्, ‘मैले जीवनमा यति सेक्सी पुरुष भेटेकै थिइनँ ।’

दुई सातापछि टोकियो फर्के । किचिजो आफ्नी पत्नीसँग बस्न थाले । सादाले जीवनमा पहिलोपटक कुनै पुरुषसित सच्चा प्रेम गरेकी थिइन् । आफूले मन पराएको मानिस अरु स्त्रीसँग सुत्न गएको मन पराइनन् । इष्र्याले जल्न थालिन् । यसबीच सन् १९३७ मे ९ को दिन एउटा नाटक हेर्न गइन् । नाटकमा एउटी गिशाले आफ्नो प्रेमीलाई ठूलो छुराले रोपेको देखेपछि उनले पनि त्यसै गर्ने सोच बनाइन् । दुई दिनपछिको राति दुवै यौनक्रिडामा व्यस्त रहेकै बेला सादाले ब्यागबाट छुरा निकालिन् र किचिजोको छातीमा राख्दै नाटकमा गिशा युवतीले बोलेकै डाइलग बोलेर किचिजोलाई धम्क्याइन् तर किचिजो डराएनन्, हाँसेर बसे । दुई दिनसम्म यौनक्रिडामा लीन भइरहे ।

मे १६ मा पुनः भेटे । दुई घण्टा नरोकिइकन यौनक्रिडा गरे । सादाले किचिजोको लिंगमा छुरा राख्दै आइन्दा आफूबाहेक अन्य स्त्रीसँग यौनसम्पर्क नगर्ने वचन दिन दबाब दिइन् । यसपटक पनि सादाको धम्की सुनेर हाँसे मात्रै । त्यो दिन सादाले किचिजोसित गरेको यौनक्रिडामा पहिलाको जस्तो आनन्दको अनुभूति गरेकी थिइनन् । उनले किमोनो (जापानी लुगा) को बेल्ट झिकिन् र किचिको घाँटी कसिन् । किचिजोको श्वासप्रश्वास अवरुद्ध भयो । अनुहार सुक्यो । किचिजोले नदुख्ने औषधि ३० चक्की खाए । पर्सिपल्ट मे १८ मा सादा किचिजोको कोठामा राति २ बजे पुगिन् । किचिजो मस्त निद्रामा थिए । सादाले किमोनोको बेल्ट झिकेर घाँटीमा बेरिन् र कस्न थालिन् । किचिजोको प्राणपखेरु एकछिनमै उड्यो । त्यसपछि सादा केही बेर किचिजोको मृत शरीरलाई अंगालो हालेर सुतिरहिन् । उनले फेरि पनि मुख मैथुन गराउन खोजिन् तर सफल नभएपछि छुरा निकालेर किचिजोको लिंग र अण्डकोष काटिन्, एउटा पत्रिकामा पोको पारेर आफ्नो ब्यागमा हालिन् । किचिजोको बायाँ तिघ्रामा रगतले जापानी भाषामा ‘हामी, सादा र किचिजो दुवै एक्लो’ भनेर र बायाँ पाखुरामा ‘सादा’ लेखेर बाहिर निस्किइन् ।

प्रहरीले भोलिपल्ट किचिजोको लास फेला पा¥यो र सादाको खोजीमा लाग्यो । सादा गायब भइसकेकी थिइन् । यो घटना जापानको सबैभन्दा सनसनीखेज खबर बन्यो । प्रायः सबै पत्रिकाको कभर न्युज बन्यो । समाचारमा सांसद गोरोको नाउँ पनि उछालियो । गोरोको राजनीतिक जीवन धराशायी बन्यो । प्रहरी सादालाई खोज्न भरमग्दुर प्रयासमा लाग्यो । कतिपय शहरमा यसैको कारण ट्राफिक जाम भयो ।

उता, सादा प्रेमीको लिंग र अण्डकोष ब्यागमै बोकेर सपिङ मल घुम्दै हिँडिन् । सिनेमा हेर्न गइन् । मे २० को दिन सिनेमा हेरेर होटल फर्किंदा तीन बोतल बियर किनिन् । बियर खाइसकेपछि माउन्ट इकोमाबाट हाम्फालेर आत्महत्या गर्ने सोच बनाइन् । साँझको ४ बजे प्रहरी उनको कोठाभित्र प्रवेश ग¥यो । होटलको रजिष्टर कपीमा अर्कै नाउँ राखेका कारण प्रहरीलाई ठम्याउन गाह्रो प¥यो तर सादाले आफ्नो परिचय दिइन् र प्रमाणको रुपमा ब्यागबाट किचिजोको लिंग र अण्डकोष देखाइदिइन् । पक्राउपछि किचिजोले भविष्यमा कसैसँग यौनसम्बन्ध राख्न नपाउन्, उनको अंग आफ्नै मात्र भइरहोस् भन्ने उद्देश्यले त्यसो गरेको बयान दिइन् । सादाको उक्त बयान र घटनाको समाचार ठूलो इस्यु बन्यो । उनको जीवनीमा आधारित भएर दर्जनौं पुस्तक, दर्जनौं चलचित्र, टेलिभिजन शो बने । सादाले १७ वर्षको जेल सजायँ पाइन् । फैसला सुनाउने दिन अदालतबाहिर ठूलो भीड लाग्यो । उनलाई मिडियाले ‘विषालु महिला’ को रुपमा चित्रित गरे ।

जेलबाट रिहा भएपछि एकजना भद्र पुरुषको स्वास्नी बनिन् । उनको आत्मकथा प्रकाशित भयो, जुन रातारात एक लाख प्रति बिक्री भयो । उनले आफ्नै जीवनीमा निर्मित चलचित्रमा अभिनयसमेत गरिन् । उनको निधन ६६ वर्षको उमेरमा सन् १९७१ मा भयो । उनी आजपर्यन्त जापानमा ‘कामुक स्त्री’ को रुपमा चर्चित छिन् ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !

सम्बन्धित खबरहरु

एनआरएनको निर्वाचनमा धाँधली,चुनाव जापानमा,भोटर भारतमा
नेपाल भारत आर्थिक सम्बन्ध बढाइने,पर्यटक सर्किटको समेत प्रवर्धन गरिने
डेढ सय वर्ष भारतमा राज गर्ने कम्पनी अहिले भारतीयको हातमा
जहाँ बालुवामा पोलेको आलु प्रख्यात छ..
 झम्सीखेल, ठाडोढुंगा, सानेपा, ललितपुर
+977 15541552 (Jana Aastha Weekly)
+977 15522551 (janaaastha.com)
[email protected]
POST BOX NUMBER: 6630
सूचना विभाग दर्ता नं. ८१४/२०७४/७५
आस्था प्रकाशन प्रालिको निम्ति
  अध्यक्ष : किशोर श्रेष्ठ
  सम्पादक : राजेन्द्र प्रसाद रिमाल
  प्रबन्ध सम्पादक : राजेन्द्र स्थापित
  कानूनी सल्लाहकार : बोर्णबहादुर कार्की
महत्वपूर्ण लिङ्कहरू
  • गृह पृष्ठ
  • हाम्रो बारेमा
  • युनिकोड
  • विज्ञापन
  • ई-पेपर
  • सम्पर्क
Add