शंकर पोखरेल बुटवल कि सिंहदरबार ? « Jana Aastha News Online
Logo
१२ मंसिर २०७८, आईतवार
|  Sun Nov 28 2021

शंकर पोखरेल बुटवल कि सिंहदरबार ?

प्रकाशित मिति :  २५ भाद्र २०७७, बिहीबार १४:००


प्रदेश नं. ५ का मुख्यमन्त्री तथा स्थायी समिति सदस्य शंकर पोखरेल प्रदेशको जिम्मेवारी छाडेर केन्द्रीय राजनीतिमा पुनः सक्रिय हुने सम्भावना देखिएको छ । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई निकटबाट सहयोग पुर्याउन पोखरेलले मुख्यमन्त्रीको जिम्मेवारी छाड्ने संकेत आएको स्रोतको दाबी छ ।

प्रधानमन्त्रीका अति विश्वासपात्र अर्थमन्त्री युवराज खतिवडा र सञ्चारमन्त्री गोकुल बाँस्कोटा दुबै मन्त्रीबाट बाहिरिएको अवस्थामा पोखरेलले मुख्यमन्त्रीको जिम्मेवारी छाडी फेरि केन्द्रीय राजनीतिमा प्रवेश गर्ने अवस्था आइलागेको बताइन्छ  ।

पोखरेलले मंगलबार बिहान खुमलटारमा अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ सँग झण्डै दुई घण्टा भेट्नुभएको थियो । स्रोतका अनुसार भेटमा पोखरेलले आफू प्रदेश छाडेर केन्द्रको राजनीतिमा प्रत्यक्ष संलग्न हुन पर्ने अवस्था आएकोवारे दाहाललाई जानकारी गराएका थिए ।

यसैबीच, आगामी साता पुनर्गठन हुने मन्त्रीमण्डल र लगत्तै शुरु हुने राजनीतिक नियुक्तिको श्रृंखलालाई ध्यानमा राखेर बालुवाटारमा गृह कार्यलाई तीब्र बनाइएको छ । प्रधानमन्त्रीका प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार विष्णु रिमाललाई अमेरिकाको लागि राजदूत बनाउने विषयमा पनि छलफल भएको छ । त्यस्तो अवस्थामा पोखरेल प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकारसमेत हुनसक्ने अड्कल धेरैको छ ।

शंकरलाई तत्काल काठमाडौं ल्याउन बालुवाटारले धेरैवटा विकल्प अघि सारेको स्रोतले बताएको छ । संघीय संसदको सांसद नरहेको अवस्थामा पनि उनलाई अर्थ वा सञ्चार मन्त्री बनाउन सकिने गरी गृहकार्य थालिएको हो ।

आगामी छ महिनाभित्र राष्ट्रिय सभाका कुनै एकजना सांसदलाई राजीनामा गर्न लगाएर सो स्थानमा पोखरेललाई ल्याउने मार्ग खुल्ला राखिएको छ । अन्तिम विकल्पमा रिमाललाई राजदूत नियुक्त गरेपछि रिक्त हुने प्रधानमन्त्रीको प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकारको पद सुरक्षित छँदैछ ।

निवर्तमान अर्थमन्त्री खतिवडालाई सल्लाहकार वा अमेरिकाको लागि राजदूत बनाइने सम्भावना पनि पोखरेलको राजधानी आगमन र रिमालको अमेरिकाको राजदूत चर्चाले ओझेलमा पर्ने देखिएको छ । राजनीतिक खेलको पर्दा बिस्तादै उघारिँदै जाँदा खतिवडाको बहिर्गमनको कारण बालुवाटारको किचेन क्याबिनेटभित्रैका कमरेडहरूको अरुची प्रमुख रहेको स्पष्ट हुन थालेको छ ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु